IDSF Int Open Latin
On 15.10.2011 at National Sports Center Papendal, Arnhem.Adults Latin
Table of Results | |||||||||||||||
No. of participants: 41 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 41 | 43 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 53 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 |
A) Juris Baumanis B) Peter Bosveld C) Davide Cacciari D) Karina Geerts E) Marja de Geus G) Hermann Goetz I) Heikki Ketonen L) Ivo Munster M) Wilfried Scheible N) Vladimir Shtoda P) Alan Winter |
0 0 0 0 1 0 3 0 2 1 0 |
0 1 1 0 2 3 1 0 1 0 3 |
2 5 3 3 3 5 5 5 1 5 5 |
5 5 5 5 4 4 5 5 5 5 5 |
2 0 1 3 1 3 5 4 1 2 4 |
4 0 0 0 2 1 3 0 1 1 2 |
0 0 0 0 1 0 0 0 1 0 0 |
0 0 1 1 2 1 1 0 5 2 0 |
5 5 5 3 3 5 5 5 5 2 5 |
5 5 5 4 3 3 1 0 3 5 0 |
0 0 0 0 0 3 1 0 1 1 4 |
2 0 1 4 3 0 0 2 3 1 0 |
5 4 5 4 2 3 5 3 3 5 4 |
4 5 5 5 5 3 3 5 2 5 5 |
0 0 0 2 0 0 0 0 1 2 1 |
Result of 1st round | 7 | 12 | 42 | 53 | 26 | 14 | 2 | 13 | 48 | 34 | 10 | 16 | 43 | 47 | 6 |
Qualified for redance | X | X | X | X | X | X | X | X | |||||||
A) Juris Baumanis B) Peter Bosveld C) Davide Cacciari D) Karina Geerts E) Marja de Geus G) Hermann Goetz I) Heikki Ketonen L) Ivo Munster M) Wilfried Scheible N) Vladimir Shtoda P) Alan Winter |
0 0 0 2 2 2 4 0 1 1 0 |
0 1 2 0 2 1 1 0 0 0 5 |
5 0 2 0 2 0 2 0 0 0 1 |
0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0 |
0 0 0 3 3 1 0 1 5 1 3 |
2 0 4 0 0 3 2 0 2 0 5 |
5 4 5 5 5 4 0 5 0 1 2 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
|||||||
Result of redance | 12 | 12 | 12 | 2 | 17 | 18 | 36 | 0 | |||||||
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | |||||||
A) Juris Baumanis B) Peter Bosveld C) Davide Cacciari D) Karina Geerts E) Marja de Geus G) Hermann Goetz I) Heikki Ketonen L) Ivo Munster M) Wilfried Scheible N) Vladimir Shtoda P) Alan Winter |
0 4 0 1 1 0 3 5 2 5 5 |
5 2 5 5 3 5 5 5 3 5 5 |
3 0 0 0 0 0 5 3 1 1 1 |
5 2 5 2 0 2 5 4 4 0 5 |
1 5 5 3 2 4 2 0 3 5 0 |
0 0 0 1 0 0 0 0 1 0 0 |
5 0 5 2 2 4 5 0 4 5 2 |
4 5 0 2 5 4 2 5 1 5 4 |
|||||||
Result of 2nd round | 26 | 48 | 14 | 34 | 30 | 2 | 34 | 37 | |||||||
Qualified for 3rd round | X | X | X | X | X | ||||||||||
A) Juris Baumanis B) Peter Bosveld C) Davide Cacciari D) Karina Geerts E) Marja de Geus G) Hermann Goetz I) Heikki Ketonen L) Ivo Munster M) Wilfried Scheible N) Vladimir Shtoda P) Alan Winter |
2 5 4 5 3 5 5 5 3 5 3 |
5 2 5 3 0 0 5 5 3 4 5 |
0 0 4 0 1 1 1 0 0 2 0 |
0 0 5 0 3 1 0 0 2 5 2 |
0 0 0 1 4 2 0 0 1 0 0 |
||||||||||
Result of 3rd round | 45 | 37 | 9 | 18 | 8 | ||||||||||
Qualified for final | X | X | |||||||||||||
Result of final | 12,0 | 30,0 | |||||||||||||
Start number | 41 | 43 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 53 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 |
Place from Place to |
28 30 |
28 30 |
15 |
2 |
19 |
28 30 |
35 36 |
26 |
6 |
10 |
25 |
22 23 |
8 9 |
11 12 |
39 41 |
Prom. points | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
Table of Results | |||||||||||||||
No. of participants: 41 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 60 | 62 | 63 | 65 | 66 | 67 | 71 | 72 | 73 | 74 | 76 | 77 | 79 | 80 | 83 |
A) Juris Baumanis B) Peter Bosveld C) Davide Cacciari D) Karina Geerts E) Marja de Geus G) Hermann Goetz I) Heikki Ketonen L) Ivo Munster M) Wilfried Scheible N) Vladimir Shtoda P) Alan Winter |
0 0 2 0 1 0 0 0 1 3 0 |
5 5 4 5 5 2 2 5 1 1 5 |
2 2 2 5 3 4 5 5 3 1 5 |
0 0 0 0 0 0 0 0 2 0 0 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
0 1 2 0 0 0 0 0 1 3 0 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
2 0 1 1 5 0 0 1 1 3 0 |
5 5 4 5 2 5 4 5 5 5 5 |
5 5 4 5 5 5 5 5 4 4 5 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
0 0 1 0 0 0 1 0 0 0 1 |
0 2 1 0 1 1 0 4 1 1 0 |
5 5 5 3 1 5 2 5 3 0 5 |
5 4 5 5 4 5 5 4 5 5 5 |
Result of 1st round | 7 | 40 | 37 | 2 | 0 | 7 | 0 | 14 | 50 | 52 | 55 | 3 | 11 | 39 | 52 |
Qualified for redance | X | X | X | X | X | X | X | X | |||||||
A) Juris Baumanis B) Peter Bosveld C) Davide Cacciari D) Karina Geerts E) Marja de Geus G) Hermann Goetz I) Heikki Ketonen L) Ivo Munster M) Wilfried Scheible N) Vladimir Shtoda P) Alan Winter |
0 0 0 0 2 2 0 0 0 4 0 |
0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
0 5 0 1 0 0 0 0 2 5 0 |
1 5 5 5 5 5 4 5 4 5 5 |
2 0 5 4 4 0 4 5 5 5 0 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 |
5 4 5 1 0 2 5 5 4 0 1 |
|||||||
Result of redance | 8 | 1 | 0 | 13 | 49 | 34 | 2 | 32 | |||||||
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | |||||
A) Juris Baumanis B) Peter Bosveld C) Davide Cacciari D) Karina Geerts E) Marja de Geus G) Hermann Goetz I) Heikki Ketonen L) Ivo Munster M) Wilfried Scheible N) Vladimir Shtoda P) Alan Winter |
2 5 0 4 5 2 0 5 0 0 5 |
0 2 0 1 3 2 3 5 3 4 4 |
0 3 5 5 5 5 0 0 1 0 3 |
0 0 0 0 0 0 0 0 4 5 0 |
5 4 4 5 3 5 5 5 5 5 5 |
2 5 1 5 5 5 2 5 3 0 5 |
5 5 5 4 5 4 5 2 4 5 5 |
3 0 0 0 1 0 0 3 5 0 0 |
0 0 5 1 2 5 0 4 4 0 0 |
5 2 0 2 2 2 2 0 0 4 0 |
|||||
Result of 2nd round | 28 | 27 | 27 | 9 | 51 | 38 | 49 | 12 | 21 | 19 | |||||
Qualified for 3rd round | X | X | X | X | |||||||||||
A) Juris Baumanis B) Peter Bosveld C) Davide Cacciari D) Karina Geerts E) Marja de Geus G) Hermann Goetz I) Heikki Ketonen L) Ivo Munster M) Wilfried Scheible N) Vladimir Shtoda P) Alan Winter |
0 1 0 0 3 0 0 0 1 0 3 |
5 5 0 3 2 5 0 5 5 0 5 |
0 5 0 5 2 2 0 4 2 0 1 |
3 2 0 3 5 2 5 2 5 4 1 |
|||||||||||
Result of 3rd round | 8 | 35 | 21 | 32 | |||||||||||
Qualified for final | X | X | |||||||||||||
Result of final | 22,0 | 23,0 | |||||||||||||
Start number | 60 | 62 | 63 | 65 | 66 | 67 | 71 | 72 | 73 | 74 | 76 | 77 | 79 | 80 | 83 |
Place from Place to |
31 |
11 12 |
13 14 |
37 38 |
39 41 |
27 |
13 14 |
21 |
4 |
7 |
5 |
35 36 |
20 |
16 |
17 |
Prom. points | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
Table of Results | |||||||||||||||
No. of participants: 41 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 84 | 86 | 87 | 88 | 90 | 91 | 92 | 93 | 95 | 96 | 97 | ||||
A) Juris Baumanis B) Peter Bosveld C) Davide Cacciari D) Karina Geerts E) Marja de Geus G) Hermann Goetz I) Heikki Ketonen L) Ivo Munster M) Wilfried Scheible N) Vladimir Shtoda P) Alan Winter |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 2 2 1 0 0 3 0 |
1 5 0 2 2 1 3 0 3 2 5 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 4 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
1 0 0 1 0 3 2 4 1 0 0 |
5 5 5 5 4 4 5 5 4 3 2 |
5 5 5 3 5 3 3 3 2 3 0 |
0 1 2 1 2 1 0 0 3 2 0 |
5 5 5 5 5 5 4 5 5 4 5 |
0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 |
||||
Result of 1st round | 0 | 8 | 24 | 54 | 0 | 12 | 47 | 37 | 12 | 53 | 1 | ||||
Qualified for redance | X | X | X | X | X | X | X | ||||||||
A) Juris Baumanis B) Peter Bosveld C) Davide Cacciari D) Karina Geerts E) Marja de Geus G) Hermann Goetz I) Heikki Ketonen L) Ivo Munster M) Wilfried Scheible N) Vladimir Shtoda P) Alan Winter |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0 |
0 0 0 0 2 1 0 0 0 0 0 |
5 5 0 4 2 3 3 4 2 2 5 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
5 5 1 5 0 3 5 5 1 1 1 |
0 1 1 0 0 2 0 0 3 0 0 |
0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 |
||||||||
Result of redance | 4 | 3 | 35 | 0 | 32 | 7 | 1 | ||||||||
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | |||||||||
A) Juris Baumanis B) Peter Bosveld C) Davide Cacciari D) Karina Geerts E) Marja de Geus G) Hermann Goetz I) Heikki Ketonen L) Ivo Munster M) Wilfried Scheible N) Vladimir Shtoda P) Alan Winter |
0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1 |
5 5 5 5 4 5 5 5 5 4 5 |
0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 |
5 5 5 4 3 1 5 0 2 3 0 |
0 1 5 3 4 0 2 0 0 1 0 |
5 5 5 5 5 5 2 4 5 3 5 |
|||||||||
Result of 2nd round | 2 | 53 | 1 | 33 | 16 | 49 | |||||||||
Qualified for 3rd round | X | X | X | ||||||||||||
A) Juris Baumanis B) Peter Bosveld C) Davide Cacciari D) Karina Geerts E) Marja de Geus G) Hermann Goetz I) Heikki Ketonen L) Ivo Munster M) Wilfried Scheible N) Vladimir Shtoda P) Alan Winter |
5 5 3 5 2 5 5 5 5 5 5 |
5 0 5 0 0 2 5 0 1 0 0 |
5 5 4 5 5 5 4 4 2 5 5 |
||||||||||||
Result of 3rd round | 50 | 18 | 49 | ||||||||||||
Qualified for final | X | X | |||||||||||||
Result of final | 5,0 | 13,0 | |||||||||||||
Start number | 84 | 86 | 87 | 88 | 90 | 91 | 92 | 93 | 95 | 96 | 97 | ||||
Place from Place to |
33 |
34 |
22 23 |
1 |
39 41 |
24 |
8 9 |
18 |
32 |
3 |
37 38 |
|
|
|
|
Prom. points | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
This list was generated by TopTurnier for Windows V7.0.